Tarcze do strunobetonu

Tarcze diamentowe do strunobetonu
Zakłady produkujące prefabrykaty betonowe podczas produkcji płyt stropowych na wymiar zgodny z zamówieniem powszechnie stosują przecinarki jezdne, w których stosuje się tarcze diamentowe do strunobetonu.

Materiał budowlany taki jak strunobeton stawia bardzo wysokie wymagania dla diamentowej tarczy do strunobetonu.
Jedna cięcie właściwą diamentową tarczą do strunobetonu gwarantuję wysoką wydajność, precyzję cięcia i szybkość cięcia.

Strunobeton to pewien rodzaj konstrukcji żelbetowej typu sprężonego, która charakteryzuje się naciągnięciem cięgna sprężającego przed betonowaniem oraz przekazaniem siły sprężania na beton przez przyczepność. Strunobeton wykonuje się z materiałów o wysokiej wytrzymałości mechanicznej (stali i wydajnego betonu). Z reguły dla bezpieczeństwa i szybkości prac stosuje się strunobetonowe elementy prefabrykowane.

Cięcie strunobetonu wymaga zastosowania specjalnych tarcz do strunobetonu. Ze względu na dwumateriałowy materiał cięty (beton i metal), typowa tarcza diamentowa do betonu nie będzie wystarczająca i zniszczy się w zetknięciu ze strunobetonem w momencie dojścia do części metalowej.


Polecane produkty

Wiertła diamentowe

Oferujemy wiertła diamentowe (koronki diamentowe) rurowe koronowe z segmentami diamentowymi różnych typów o zróżnicowanej twardości – odpowiednio dla różnych rodzajów zadań.

» więcej
Wiertnica DK 32/WEKA

Olejowa skrzynia biegów z pompą olejową, sprzęgło przeciążeniowe, łagodny start, elektroniczny system ochrony silnika.

» więcej
Przecinarka SW

Długość cięcia od 60 do 150 cm, zastosowanie: cięcie płytek gresowych, ceramicznych, z naturalnych kamieni, klinkieru, mat. bud., mocna, solidna konstrukcja, łatwość przestawienia przy cięciach pod kątem 45 stopni, składane nogi podstawy umożliwiają łatwy transport, 12 łożyskowe prowadzenie głowicy tnącej – duża precyzja cięcia, zintegrowana pompka wodna

» więcej
Projekt i realizacja: Intermania | linki